Opowieść od Andrzeja Sapkowskiego

thumbnail

Andrzej Sapkowski jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci, jeżeli chodzi o polską literaturę. To człowiek, który doskonale dał się poznać również, jeżeli chodzi o światową fantastykę. Wszystko to za sprawą serii Wiedźmin z www.taniaksiazka.pl, która dostępna jest na rynku już od prawie trzydziestu lat w całości. W pierwszej kolejności historia Geralta była wydawana w odcinkach na łamach gazety. Potem jego popularność okazała się na tyle duża, że Sapkowski postanowił wszystko zebrać w jedną całość i wydać pod postacią książki. I to nie jednej. Cały, oficjalny cykl opowiadający historię Geralta i jego towarzyszy liczy sobie osiem tomów. To nie wszystko, ponieważ popularność tego bohatera stała się tak ogromna, że Geralt doczekał się własnej gry na przestrzeni tylu lat. Gra dostępna jest w różnych wersjach, a sam Sapkowski pożałował, że zgodził się na jej wydanie. Dla osób dociekliwych pozostawiamy wyjaśnienie tego sporu o którym słyszało już dużo osób. Wiedźmin stał się również bohaterem kinowego hitu wiele lat temu oraz serialu telewizyjnego, który wyprodukował m.in. Netflix.

“Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora”

Siódmy tom, który pokazuje nam już od początku, że Geralt nadal nie odnalazł swojej przybranej córki Ciri. Dziewczyna obecnie znajduje się w królestwie, gdzie panuje król Olch. Na początku dziewczynka jest pewna tego, że nic jej w tym miejscu nie grozi. to tylko pozór i Ciri szybko przekonuje się, że nie jest tu bezpieczna. W ucieczce pomagają jej jednorożce, dzięki czemu dziewczynka znajduje się z dala od niebezpiecznego króla. Geralt nadal poszukuje dziewczynki i robi wszystko, aby znalazła się ona pod jego opieką. Na szczęście drogi Geralta i Ciri splatają się na nowo. Tylko, że nie oznacza to spokoju. Co prawda obydwoje się odnaleźli, ale nie oznacza to końca historii, bowiem Sapkowski zadbał, aby nad ich głowami znowu zebrały się niebezpieczne chmury.

“Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz”

Skoro mamy tutaj tom 8, to powinna być to kontynuacja tego, co wydarzyło się w tomie siódmym. Błąd! Ta część książki ma numer osiem, ale tak naprawdę jest to prequel tego, co wydarzyło się w tomie pierwszym. Co prawda, znaleźć można tutaj bohaterów, których można było spotkać już w innych tomach, ale jest to jakby wstęp do tych wszystkich wydarzeń, jakie rozgrywają się w tomach od 1 do 7. Oprócz Geralta mamy tutaj więc Jaskra, jak również jego ukochaną czarodziejkę (która nie była jeszcze jego miłością), jak również wielu innych bohaterów.

Kawa zdjęcie utworzone przez wavebreakmedia_micro - pl.freepik.com
Back To Top