Przygody Wiedźmina

thumbnail

Wiedźmin jest taką postacią, którą doskonale zna wiele osób (https://www.taniaksiazka.pl/seria/wiedzmin). To bohater, który dzięki wyjątkowej kreatywności Andrzeja Sapkowskiego już od ponad trzydziestu lat obecny jest w polskiej literaturze. Zresztą nie tylko Polska doceniła tego wyjątkowego bohatera, który sprawił, że gatunek fantasy jest jeszcze bardziej znany. Jeżeli chodzi o cosplay we współczesnych czasach, to postać Geralta z Rivii należy do jednych z najbardziej popularnych. Kim jest Wiedźmin? To człowiek, który musi zająć się zabijaniem potworów. Do tego też został przygotowany podczas swojego szkolenia, które jest w stanie ukończyć niewielka ilość chłopców. Geralt z Rivii znalazł się w gronie tych chłopców, którym się udało i teraz musi on przemierzać całe królestwo, aby pomagać różnym osobom. Nie raz i nie dwa niektóre osoby chcą wykorzystać Wiedźmina do swoich niecnych celów, ale na szczęście jest on na tyle mądry, że nie daje się. Geralt jest nietypowym wiedźminem i na pewno wyróżnia się na tle innych osób, które tak jak on ukończyły szkołę wiedźmińską.

“Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia”

Cudowne dziecko, które jest jednym z nielicznych towarzyszy Wiedźmina, zaginęło. Geralt razem ze swoim przyjacielem – bardem Jaskierem – postanawia wyruszyć na poszukiwanie Ciri. Bohater czuje się za nią w pełni odpowiedzialny, dlatego nie chce odpuścić. Zrobi wszystko, aby Ciri wróciła pod jego skrzydła, ponieważ wie, że może grozić jej niebezpieczeństwo. Do ich grupy dołącza łuczniczka Milva, dziwaczny cyrulik Emiel Regis. Oprócz tego w grupie znajduje się miejsce dla Cahir aep Ceallach. Jest to Nilfgaardczyk. Jego obecność jest o tyle dziwna, ze do tej pory Wiedźmin uważał, iż to on chce zabić dziewczynę. Dlaczego więc Geralt godzi się na to, aby wziął on udział w wyprawie poszukiwawczej?

“Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki”

Nadciąga jesienne Ekwiwoncjum. Czas, który ma przynieść wszystkim nieuchronną klęskę. Nad całym światem widać różnego rodzaju znaki, które mają być zwiastunem tego, że w świecie nie dzieje się najlepiej. Ciri nadal jest z dala od Geralta, który nie ustaje w poszukiwaniach cudownego dziecka. Dziewczynka po niedawnych przeżyciach dochodzi do pełni sił w chacie pustelnika Vysygoty. Ciri powoli zaczyna opowiadać swojemu gospodarzowi swoją historię i dokąd zmierza. Dziewczynka nie jest świadoma tego, że oprócz Wiedźmina poszukuje jej jeszcze jedna osoba, która nie ma dobrych zamiarów. Czy to ona ubiegnie Geralta, przez co Ciri będzie grozić jeszcze większe niebezpieczeństwo?

Zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com
Back To Top